Where are we

The most popular Euskaltzal movement is organised at town and county level. Basque associations, Basque groups, Euskaltzal meeting places, local Basque-language media and so on. The movement takes many forms at local level, but apart from the name of the movement what they all have in common is their function and goals.

Here you can find a list of the members of Euskaltzaleen Topagunea. The area of influence of the movement is Euskal Herria, the Basque homeland as a whole, as the goal of Topagunea is for the Basque language to reach all spheres of life. However, the map of local associations does not cover all counties. The aim of the movement is to reinforce the areas where there is an organised Euskaltzal network and work to create new associations in areas where no organised community exists.

If you would like to contact us, you can find us in the following associations and localities.

· EUSKALTZALEEN ELKARTEAK ·

Search
Filter
Reset
BazkideaHelbideaTelefonoaPosta elektronikoa
Tokikom toki komunikabideen bateraguneaBilbo-Galdakao errepidea 10, 3.
48200 Durango
94 662 02 39info@tokikom.eus
Mintzaian elkarteaErramua karrika, 1
64700 Hendaia
mintzaian@mintzaian.eus
Aitzondo euskara taldea20304 Irunirungoeuskarataldea@gmail.com
Aittu euskara elkarteaMartina Maiz, 3
20200 Beasain
688 76 86 09aittueuskara@gmail.com
Abarrak euskara elkartea34 posta kutxa
48480 Arrigorriaga
abarrakeuskeraelkartea@gmail.com
Altzora euskara elkarteaGoiri Erdikoa plaza z/g
48150 Sondika (Bizkaia)
 
Nañon euskal kultur elkarteaZelaieta Zentroa, z/g
48340 Zornotza (Bizkaia)
 
Danbolin-zulo euskara elkartea20740 Zestoa info@danbolin.eus
Arpela, Etxebarriko Euskaltzaleen TopaguneaEtxebarri (Bizkaia)info@arpela.eus
Zorrizketan kultur elkarteaAretxalde 1
48196 Lezama
944556076zorrizketan@euskalnet.net
Zintzo MintzoJauregi 19, behea
20700 Urretxu (Gipuzkoa)
943036474 zintzo_mintzo@otamotz.com
Zertu kultur elkarteaHerriko plaza 24, Kultur Etxea
48142 Artea
946317314begitu@begitu.org
Zenbat GaraDone Bikendi 2, 4. solairua
48001 Bilbo
9442375 91bulegoa@zenbatgara.org
Zaldiko MaldikoAntsoleaga kalea, 9-11
31001 Iruñea
zaldikomaldiko@gmail.com
Xorroxin irratiaKoskontako bidea, 07 - 1
31770 Lesaka
948 58 12 26 / 948 58 13 74xorroxin@gmail.com
Uztartzen komunikazio taldeaPerez Arregi 1 behea
20730 Azpeitia (Gipuzkoa)
943150358uztarria@uztarria.com
Txirritola euskara elkarteaNardeaga, 36
1160 Aramaio (Araba)
945445374 txirritola@gmail.com
TxatxilipurdiNafarroa etorbidea 23, 1 solairua
20500 Arrasate (Gipuzkoa)
943795446idazkaritza@txatxilipurdi.com
Urzabal elkarteaAulestia kalea 41, 2
48380 Aulesti (Bizkaia)
urzabalgurel@gmail.com
Pausu MediaAixin Zolua Ibilbidea, 5
20304 Irun
646974485 / 661153223pausumedia.ong@gmail.com
Manuel Larramendi kultur bazkunaDr. Huizi kalea, 15-1.
20140 Andoain (Gipuzkoa)
943 300 733bazkuna@larramendi.org
Mailope kultur elkarteaKale Nagusia, 4.
31891 Atallu (Nafarroa)
638362339mailope@labrit.net
Lazarraga elkarteaFray Zacarías Martínez kalea,2
01001 Gasteiz
945 16 18 30 – 615 98 68 32oihaneder@oihaneder.eus
Lau Haizetara euskaldunon elkarteaKanttalen etxea, Santsoenea kalea 2, 1goa
20100 Errenteria
943340143bulegoa@lauhaizetara.net
Lan eta jolasFrontón Municipal s/n
01440 Izarra
info@lanetajolas.eus
Lagatzu Zamudioko euskaldunon elkarteaAresti 2, 1
48170 Zamudio
944523447lagatzu@lagatzu.org
Karenka komunikazio elkarteaBarrenkale 12, behea
20830 Mutriku
943603468aldizkaria@kalaputxi.eus
Illati euskara elkarteaPlaza Nagusia, 3
20213 Idiazabal
943187208illati@gmail.com
Hogeitalau euskara elkarteaEliza auzoa, 4
01476 Arespalditza
945399295cayala.alberto@ayto.alava.net
Hitzaro euskara elkarteaAndre Mari kalea, 4, 3-ezk
20240 Ordizia
943162366hitzaro@gmail.com
Goierriko Euskal EskolaElosegi 16,1.A esk
20210 Lazkao
943160282gee@euskaltel.net
Goiena Komunikazio ZerbitzuakOtalora Lizentziaduna 31 ·
20500 Arrasate
943250505publi@goiena.com
Euskaldunon BiltokiMiravalles 9 – Txantrea.
31015 Iruñea
699612124biltoki@ebiltoki.org
Ekin Emakumeak elkarteaPablo Uranga 4, behea
20500 Arrasate
943798370emakumeak@ekinemakumeak.eus
Gertuko kooperatiba elkarte txikiaBixente Kapanaga, 9
48215 Iurreta
946232523anboto@anboto.org
Dindaia fundazioaOianondoa 8, Behea
31013 Berriozar
948266240info@dindaia.eus
Blagan euskara elkartea20280 Hondarribiaeuskarazblagan@gmail.com
Belaiki euskara elkarteaAskatasun kalea 37
01150 Baranbio (Araba)
belaikielkartea@yahoo.es
Basalarrina euskal topaguneaPio XII, 5 behea
01400 Laudio
 
Baleike kultur elkarteaForonda Kultur Etxea
20750 Zumaia
943 861545 
Austarri Korta kultur elkarteaZubialde 10, Udaletxea
48499 Zeberio (Bizkaia)
946481079 (Udaletxea) 
Ttiki-Ttaka Arabako Errioxako Euskaldunon ElkarteaMª Cruz Sáenz Díaz 3
01306 Lapuebla de Labarca
618711161ttikittaka@gmail.com
Zuhatza euskara elkarteaIfar kalea 12, behea
20820 DEBA (GIPUZKOA)
943191383zuhatza2@gmail.com
Bagera Donostiako Euskaltzaleen ElkarteaHernani kalea 15, behea
20004 Donostia (Gipuzkoa)
943005074bagera@bagera.eus
GEU Gasteiz EuskaldunaPedro Asua 2,3
01008 Gasteiz (Araba)
945222153info@geuelkartea.eus
Aiaraldea Ekintzen FaktoriaNerbioi kalea 12, behea
01400 Laudio (Araba)
946568554harremanak@aiaraldea.eus
Olbea elkarteaZapatari 31
01200 Agurain (Araba)
605290951olbea.elkartea@gmail.com
Karkara taldea kultur elkarteaEusko Gudari 26, lehenengo solairua
20810 Orio (Gipuzkoa)
943831527karkara@karkara.eus
Elgoibarko Izarra Euskaltzaleon TopaguneaUbitarte 4, behea
20870 Elgoibar (Gipuzkoa)
943741626elgoibarkoizarra@elgoibarkoizarra.eus
Arrasate Euskaldun DezagunPablo Uranga 4 - behea
20500 Arrasate (Gipuzkoa)
aed@aedelkartea.eus
Karrikiri Iruñeko Euskaldunon ElkarteaXabier Kalea 4 Behea
31001 Iruñea
948225845bulegoa@karrikiri.eus
Goibeko Elgetako Euskaltzaleen TopaguneaKultura etxea: Salbador 2
20690 Elgeta
680609715elgetakogoibeko@gmail.com
Berbots Erandion euskaraz!155 Posta kutxa
Erandio (Bizkaia)
berbots@gmail.com
Jardun euskara elkarteaErrotalde jauregia z/g
20570 Bergara (Gipuzkoa)
943763661jardun@topagunea.com
Karrikaluze elkarteaRibed Parkea 1, behea
31610 Atarrabia (Nafarroa)
948355739karrikaluze@karrikaluze.eus
Totoan Txorierriko Euskara Elkarteen FederazioaAresti kalea, 2 behea
48170 Zamudio (Bizkaia)
aikortxori@aikor.com
Garean Euskaldunon ElkarteaNavarro Villoslada 1, 4.E
31200 Estella-Lizarra (Nafarroa)
634438455garean@gmail.com
Noaua! Kultur ElkarteaBordaberri 3, behea.
20170 Usurbil (Gipuzkoa)
943360321elkartea@noaua.eus
Ttipi-Ttapa FundazioaKoskontako bidea, 07 - 1
31770 Lesaka (Nafarroa)
948635458info@ttipi.eus
Sasiburu kultur elkarteaMaria de Maeztu 4, 4C
Barakaldo (Bizkaia)
685765511sasiburu@gmail.com
Guaixe FundazioaForu Plaza, 23-1.
31800 Altsasu (Nafarroa)
948564275fundazioa@guaixe.eus
Artzape Euskara ElkarteaKrisketaneko iturrigaina 1.
20808 Getaria (Gipuzkoa)
943000548artzapeeuskaraelkartea@gmail.com
Aizpea euskara taldeaPlazaola Kalea 1 2A
Irurtzun (Nafarroa)
657605721aizpetaldea@yahoo.es
…eta kitto! euskara elkarteaUrkizu Pasealekua, 11A solairutartea
20600 Eibar (Gipuzkoa)
943200918elkartea@etakitto.eus
Egizu Getxo EuskaldunMartikoena kalea 16, 2-3. bulegoa
48992 Getxo
619935541egizugetxo@gmail.com
Ttakun kultur elkarteaGeltoki kalea 4, 20160 Lasarte-Oria943371448ttakun@ttakun.eus
Xaloa TelebistaArtekale, 14
31013 Berriozar (Nafarroa)
948590557xaloatb@gmail.com
Pil-pilean Euskaltzaleen ElkarteaErrabal kalea 15 - 1
20590 Soraluze (Gipuzkoa)
943751304pilpilean@pilpilean.eus
Bizarra Lepoan euskara elkarteaMartikoena kalea 16, 2. Solairua – 4. Bulegoa
48992 Getxo
944910387info@bizarralepoan.eus
Tximintx euskara alkarteaAnboto plaza 5 (Kultur Birika)
Derio (Bizkaia)
tximintx@gmail.com
Dobera euskara elkarteaLarramendi 11, behea.
20120 Hernani (Gipuzkoa)
943332799dobera@dobera.eus
Euskal Birusa elkarteaErdikokale 2, 1.
48260 Ermua. Bizkaia
943179350euskalbirusa@gmail.com
Loramendi Euskara ElkarteaDurana kalea, 11. zk.
Aretxabaleta (Gipuzkoa)
943770970euskara@loramendielkartea.eus
Galtzaundi euskara taldeaNafarroa Etorbidea 6, behea.
20400 Tolosa (Gipuzkoa)
943655004galtzaundi@galtzaundi.eus
Berbaro ElkarteaPinondo Plaza, 1
48200 Durango
946201918berbaro@berbaro.eus
Maxixatzen Euskaldunon ElkarteaKale Nagusia 62. Kultur Etxea 4. solairua.
Azkoitia 20720
943853617maxixatzen@maxixatzen.eus
Mungian euskerazAita Elorriaga 1 48100 Mungia688745109mungianeuskeraz@gmail.com
Ametza kultur elkarteaAsunción kalea 21, 3. pisua.
Jauntsarats, Basaburua (Nafarroa)
948503232info@amezti.eus
Berbaizu euskara elkarteaRamon y Cajal, 42, behea
48104 Deustu
944471042berbaizu@euskalnet.net

· EUSKALTZALEEN TOPAGUNEAREN EGOITZAK ·

DURANGO

Landako Etorbidea, 4
102. bulegoa
482OO Durango (Bizkaia)
94 621 57 80

BILBO

Euskararen etxea
Agoitz plaza, 1
48015 Bilbo (Bizkaia)
94 475 16 18

ANDOAIN

Martin Ugalde Kultur Parkea
Gudarien etorbidea 29, B1-1
20140 Andoain (Gipuzkoa)
943 59 11 86

BURLATA

Uretako plaza 7
31600 Burlata (Nafarroa)
948 13 26 93
948 33 08 68

 

 HARREMANA 

 

    1. Datuen arduraduna: Euskaltzaleen Topagunea
    2. Datuen helburua: Topagunearen egitasmo eta ekimenen berri bidaltzea.
    3. Datuen biltegia: Profesional Hosting-n ostatutako datu-basea
    4. Eskubideak: Zure informazioa mugatu, berreskuratu edota ezabatu dezakezu edozein unetan.

    84 − = 74