Udalekuak uda garaian aisiaz gozatzeko, egunerokotasunetik irtenda esperientzia berriak bizitzeko eta harreman berriak egiteko bitarteko aproposak dira.

Kukulaisiko sarearen udalekuak era askotara antolatzen diren oporraldiak dira. Gurea, ekintza hezitzaile gisa ulertzen dugularik, euskara erabiltzen duen eta euskaraz bizi den sare aktibo batean. Gainera, mota askotakoak daude, esaterako: batzuk egunerokoak, besteak egonaldiak eta azkenik ibiltariak ere antolatzen ditugu.

Elkartea Herria Helbidea E-posta helbidea Telefonoa Webgunea
Berbaizu Euskara Elkartea Deustua Ramon y Cajal, 42, behea, 48104, Bilbo berbaizuko@gmail.com 944471042 https://berbaizu.eus/
Berbaro Elkartea Durango Pinondo plaza 1, 48200 Durango berbaro@berbaro.eus 946201918 https://www.berbaro.eus/
Bizarra lepoan Euskara Elkartea Getxo Martikoena kalea 16, 2. Solairua – 4. Bulegoa, 48992 Getxo info@bizarralepoan.eus 944910387 https://www.bizarralepoan.eus/
Haria Getxoko Gazte Aisialdi Taldea Getxo Martikoena kalea 16, 2. Solairua – 4. Bulegoa, 48992 Getxo   https://www.hariaetenbarik.eus
Dobera Euskara Elkartea Hernani Larramendi 11, behea, 20120 Hernani dobera@dobera.eus 943332799 https://www.dobera.eus
Elgoibarko izarra Euskaltzaleon Topagunea Elgoibar Aita Agirre kulturgunea, 3,3, 20870 Elgoibar elgoibarkoizarra@elgoibarkoizarra.eus 943741746 http://www.elgoibarkoizarra.eus/
Euskarabentura Elkartea Euskal Herria info@euskarabentura.eus https://www.euskarabentura.eus
GEU Gasteiz Euskalduna Elkartea Gasteiz Rogelia de Alvaro elkarteen etxea. Panama kalea 14, C eraikina 1.1. bulegoa, 1012 Gasteiz info@geuelkartea.eus 945222153 / 688819118 https://geuelkartea.eus/
Hitzaro Elkartea Ordizia Egutera bidea, 5, 20240 Ordizia hitzaro@euskalnet.net, hitzaro@gmail.com 943162366 Ez dute
Jardun Euskara Elkartea Bergara Errotalde jauregia (Kultur Etxea) z/g. 20570 Bergara jardun@topagunea.com 943763661 / 605712469 http://jardun.eus/
Karrikaluze Euskaldunon Elkartea Atarrabia Ribed Parkea 1, behea, 31610 Atarrabia karrikaluze@karrikaluze.eus 948355739 / 685115756 https://karrikaluze.eus
Noaua Kultur Elkartea Usurbil Bordaberri 3, behea, 20170 Usurbil noaua@noaua.eus , elkartea@noaua.eus 943360321 https://noaua.eus/
Pil-Pilean Euskaldunon Elkartea Soraluze Errabal kalea 15 – 1, 20590 Soraluze pilpilean@pilpilean.eus 943751304 https://plaentxia.eus/
Euskaltzaleen Topagunea Durango Landako Etorbidea, 4, 48200 Durango, Bizkaia 946 21 57 80 https://topagunea.eus/
Euskaltzaleen Topagunea Nafarroa Burlata Uretako Burlata 7, 31600 Burlata, Nafarroa https://topagunea.eus/
Ttakun Kultur Elkartea Lasarte-Oria Geltoki Kalea, 4, 20160 Lasarte-Oria ttakun@ttakun.eus 943 37 14 48 https://txintxarri.eus/
Txatxilipurdi Haur eta Gazte Ekintzak Arrasate Nafarroa etorbidea 23, 1, 20500 Arrasate txatxilipurdi@txatxilipurdi.eus 943771739 https://txatxilipurdi.eus/